Özkayalar Plastik Doğrama San. ve Tic. Ltd. Şti.
Anasayfa Firma Profili Ürünler Referanslar İletişim İletişim
16.06.2024
Güvenlikli Donanım Sistemi

Güvenlikli Donanım Sistemi

PİMAPEN serileri,isteğer bağlı olarak güvenlikli pencere, kapı, sürme ve paralel sürme seçeneklerine sahiptir.Bir pencerenin güvenlikli olabilmesi için, pek çok faktörün bir araya gelmesi gerekmektedir.Öncelikle, güçlü profillerden oluşan bir sistem seçilmeli ve bu sistem; Güvenlikli donanımlar,kilitli kollar, güçlendirilmiş destek sacları ve yine emniyetli camlarla takviye edilmelidir. PİMAPEN serilerinde; kullanılan Alman G-U Unijet Donanımları,özel güçlendirilmiş destek sacı kombinasyonu ve lamine camlar sayesinde, standart pencerelerle sağlanabilecek en yüksek güvenlik sınıflarından olan WK2(Avrupa Birliği Normu ENV 1627'ye göre) derecesi dahi elde edilebilmektedir. Unijet Donanımları ile, çift açılım kasa-kanat pencerede aşağıdaki emniyet dereceleri elde edilebilmektedir:

. Temel Güvenlik
. Arttırılmış Temel Güvenlik
. AhS Standardı (Alman RAL RG 607/13 Normlarına göre)
. ENV 1627-1630 WK1
. AhS Ekstra
. ENV 1627-1630 WK2

Teknik Özellikler

 
       
       
       
       

 

Sistem Detayları

 
 
     
 
 
 
Sistem detayları
Unijet Donanımları, "mantar başlı" pimler ve bunların geçtiği özel ispanyolet karşılıklarına sahiptir. WK1 ve WK2 güvenlik seviyelerinde"mantar başlı" pimler, doğrudan kasa içersindeki güçlendirilmiş destek sacına vidalanan karşılıklarına geçmektedir. Kendini otomatik olarak eksenel yönde 1.5 mm, baskı yönünde ise 2 mm ayarlayabilen bu pimlerin tipi, sayısı ve konumu, pencerenin güvenlik sınırını belirlemektedir. ;
     

 

Sistem Araçları

    Sistem araçları

1-Merkez (EI) Ünitesi
33 ayrı verici bir ünite tarafından izlenir. Gerekiyorsa 3 merkez birbirleri ile Haberleşerek 99 noktayı kontrol edebilir. Dahili Aküsü sayesinde, elektrik kesintisinde de çalışır.
 
 
   
     
 
2-Pencere Dedektörü Pencerede Kasa-Kanat arasına gizli olarak monte edilir. Kanat üzerine monte edilmiş manyetik eleman yardımıyla kanadın açık veya kapalı olduğunu bildirir.
 
 
   
     
 
3-Duman Dedektörü
VdS ( Alman Emniyet Enstitüsü) onaylı bir dedektör ile sistem genişletilmiştir. Duman algılandığında hem dedektör, hem de merkez ünitesi alarm sinyali verrir. Dedektör pilinin durumu merkez ünitesinde izlenebilir.
 
 
   
     
 

4-Kapı DedektörüPencere dedektörü Kasa-Kanat arasına monte edilemiyorsa kapı dedektörü seçilir. Kanadın açık veya kapalı olduğunu bildirir.

 
 
   
     
 

5- Gaz DedektörüGaz açısından kritik olan mekana, kullanılan gazın cinsine göre konumlandırılarak yerleştirilir. LPG ya da doğalgaz kaçağı olması durumunda telsiz modülü üzerinden merkez üniteye sinyal verilir.

 
Hırsızlık ihtimali her insanda korku duyguları uyandırmaktadır. Değerli eşyaların kaybedilme riski burada tek önemli etken değildir. Korkunu asıl nedeni hırsızla evde karşılaşma ihtimalidir. Bu gibi durumlara çözüm olarak sunulan Funksensorik Kontrol ve Uyarı Sistemi'ni evlerine monte ettirmiş olanlar artık rahat edebilirler. Sistem, tüm PİMAPEN Serileri ile uyumlu olup, pencere veya kapılarınızın açılır bölümlerine yerleştirilen kablosuz, küçük vericilerle çalışır.Sensörlerin kablosuz olması sayesinde evinizde hiçbir tadilat gerekmemekte ve tüm sistem sadece yarım saat içinde kurulabilmektedir.Vericiler, merkez (el) ünitesine takıldıkları kanadın kapalı veya açık olduğu konusunda bilgi göndermektedir ve bu durum merkez (el) ünitesinden izlenebilmektedir. Funksensorik Kontrol ve Uyarı Sistemi, aynı zamanda etkin bir gaz alarmı fonksiyonuna da sahiptir. Bir ev yangınında alevlerden daha fazla farkedilmeden yayılan gazlar tehlike yaratmaktadır. Özellikle uykuda olanlar için bu ölüm tehlikesi demektir. VdS onaylı gaz alarm dedektörleri gaz kaçağı ve duman oluşumunda sizi erkenden uyararak emniyetinizi sağlar.

 

Sistem Avantajları

 
Funksensorik Kontrol ve Uyarı Sistemi
Hırsızlık girişiminde, gaz kaçağında veya yangın başlangıcında sizi anında uyarır!

Sistem avantajları

. Hızlı ve temiz şekilde montajı yapılır, kablosuzdur.
. Hırsızlık veya yangına karşı erken uyarı özelliğine sahiptir.
. Pencerelerin açık/kapalı, bazı donanımlarda ise havalandırma pozisyonu gösterir.
. Açık unutulmuş pencere ve kapıları göstererek, enerji tasarrufuna Yardımcı olur.
. Modüler sistem, yangına karşı duman dedektörü özelliği kullanılarak Geliştirilebilir.
. Vericiler merkez ünitesinde adreslenmiştir.
. Vericilerin pil durumları merkez ünitesinde izlenebilir.
. Geliştirilmiş radyo frekans bandı kullanıcıya hatasız çalışmayı garanti eder.
. Programlanması ve kullanımı çok kolaydır.
 

 

Fabrika: Kirazlı cad. No:8/B Güneşli /İSTANBUL/TÜRKİYE
Tel: +90 212 651 44 27 - 651 41 24 Faks: +90 212 515 02 49
E-mail: info@ozkayalarpimapen.com.tr